Temat niezależności osobistej coraz częściej podnosimy z uwagi na coraz mniej sprzyjające warunki życia tworzone przez instytucję Państwa, która za nic ma nasze zdrowie pozwalając między innymi na hodowlę i wprowadzenie do rynku “żywności” GMO, stosowanie toksycznych środków ochrony roślin R****** , wprowadza specjalne regulacje prawne, które uniemożliwiają właścicielowi własnych powierzchni wodnych (potoków, brzegów rzek) działanie na tym terenie dla swojego pożytku i bez niczyjej krzywdy. A gdy trzeba zareagować na sztucznie drastycznie zaniżane ceny w skupach owoców, potrzebnych wtedy działań rządu dla ochrony polskich sadowników, rolników nie widać. Jednocześnie tworzy iluzję jakoby troszczyła się o nasze zdrowie nakładając podatek od cukru w żywności. ??

Osoby świadome i ukierunkowane na rozwój osobisty nie powierzają swojego losu obcym osobom z jakiegoś (za)rządu lub lekarzowi lecz działają na własną rękę. Byłoby to nierozsądne, ryzykowne, a czasami wręcz niebezpieczne. Dlatego idąc dalej w kierunku niezależności prócz zapewnienia sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwa żywnościowego, zdrowotnego, lokalowego warto pomyśleć o niezależności komunikacyjnej. Możliwość taką daje nam korespondecja przy użyciu radiotelefonów – nasobnych (doręcznych lub jak kto woli po nowemu mobilnych) i stacjonarnych / przewoźnych.

Krótkofalarstwo. Dlaczego ta forma komunikacji?
– opierając się na bezpośredniej komunikacji urządzeń radiotelefonicznych nie ma pośrednika, więc eliminujemy ryzyko np. wyłączenia sieci lub jakiejkolwiek cenzury.
– można przyjąć, że jest bezpieczna dla organizmów żywych, przyrody
– brak konieczności budowy przekaźników, przemienników dla łączności o małym zasięgu i amatorskiej
– brak opłat (abonamentów)- jedynie zakup urządzenia, ewentualnie serwis, wymiana baterii, przeprogramowanie na życzenie klienta
– możliwość posiadania nieograniczonej ilości radiotelefonów (w samochodzie, domu, biurze, osobisty)
– pamiętać jednak należy, że nie ma tu żadnej formy szyfrowania, więc możemy być słyszeni przez każdego kto ma ustawione to samo pasmo częstotliwości (być może warto opracować własny szyfr porozumiewawczy)
– zasięg działania: różny w zależności od wielu czynników: mocy i precyzji nadajnika, ukształtowania terenu, pogody, innych zjawisk geofizycznych Ziemi, zakłóceń innych fal, itd.
– zasięg mały lub duży – każdy może stanowić wadę i zaletę
– szerokie możliwości wyboru kanału pracy (w razie wzajemnych zakłóceń)
– możliwość wezwania pomocy w wyjątkowych przypadkach lub ostrzegania o niebezpieczeństwie

Wiele aspektów techniczno-prawnych poruszanych jest w internecie na forach lub w filmach dostępnych w serwisie Youtube. Zobacz przykładowy film dla początkujących krótkofalowców.

Technologia ta jest używana od dziesięcioleci (już podczas wojny światowej), więc można uznać, że jest bezpieczna, w przeciwieństwie do nowoczesnych technologii, o których bezpieczeństwie niewiele wiadomo, gdyż trudno stwierdzić, które źródło informacji jest na dzień dzisiejszy wiarygodne. Wiemy natomiast, że podniesione zostały normy emisji dawki mocy promieniowania SAR dla telefonów komórkowych. Dlaczego? …

Krótkofalarstwo od wielu lat wykorzystują różne grupy, zarówno zawodowe: Policja, Straż, Pogotowie, Ochrona, wewnętrzne sieci na zakładach pracy, kierowcy (nie tylko zawodowi) jak i pasjonaci sportów: paralotniaże, paintball i ASG. Z czasem zyskuje zainteresowanie wśród pozostałych grup, np. Bushcraftowych, gdzie na portalach społecznościowych zrzeszających to środowisko toczy się dyskusja nad wykorzystaniem tej technologii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj